Castim zainwestuje w Nysie

Duże wrażenie wywołały informacje o wykupieniu terenów przy ulicy Zwycięstwa w Nysie i planowanej budowie obiektów takich jak Galeria Nysa. Deweloper wykupił działkę o powierzchni 6,64 hektara za niemal 14 mln złotych. Wiadomo już, kto jest głównym inwestorem związanym z tą transakcją. Jest to firma Castim z siedzibą w Warszawie.

Atutem działki jest jej położenie. Znajduje się ona na obrzeżach miasta z dobrym jednak dojazdem do centrum. Łatwo także dojechać do niej od granicy z Czechami. Inwestorzy potwierdzają, że w pierwszym etapie prac powstaną dwa osobne budynki ze sklepami ? jeden to hipermarket, a drugi sklep z asortymentem typu DIY. Po otrzymaniu stosownych pozwoleń i opracowaniu projektów prace powinny rozpocząć się w połowie 2011 roku. Rok później, według deklaracji Castim będzie gotowa pierwsza część inwestycji. Kiedy dokładnie powstanie Galeria Nysa ? nadal nie wiadomo. Obecnie trwają bowiem ustalenia dotyczące znalezienia najemców i wykonawców.

Nieoficjalne informacje sugerują, że mieszkanie Nysy w pierwszej kolejności zrobią zakupy w marketach Castorama i Carrefour. Podobnych parków handlowych w Nysie obecnie brakuje i będzie to z pewnością wygodne rozwiązanie dla wielu potencjalnych klientów.