Nowa inwestycja w Nysie

Najnowsze informacje świadczą o tym, że w Nysie zagości nowy inwestor, który wybuduje w tym mieście imponujący park handlowy. Galeria Nysa będzie częścią tej inwestycji, w ramach której zatrudnienie znajdzie około 300 osób, co z pewnością jest zachęcającą pespektywą dla wielu mieszkańców. Obiekty te powstaną przy ulicy Zwycięstwa. Koszt inwestycji to około 380 tysięcy złotych.

Trudno już teraz ocenić, kiedy Galeria Nysa zostanie otwarta dla klientów. Obecnie poszukiwany jest generalny wykonawca, który zajmie się wszystkimi działaniami związanymi z budową obiektu przy ulicy Zwycięstwa. Jest o co walczyć, bowiem zakupiony przez dewelopera teren ma powierzchnię wynoszącą blisko 7 hektarów. Wiadomo już, że wśród obiektów które pojawią się na miejscu będą dwa osobne obiekty o dużej powierzchni ? hipermarket oraz sklep z artykułami budowlanymi, ogrodniczymi i wykończeniowymi. Oba budynki będą jednak tylko częścią całości. Nie zabraknie bowiem galerii na wzór podobnych centrów w innych miastach. Na pewno znajdą się tam lokale z odzieżą oraz z sektora usługowego.

Najprawdopodobniej przy ulicy Zwycięstwa oddanych do użytku będzie około 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Rozbudowie ulegnie także infrastruktura drogowa.